Menu

O nas

Fascynacja tkaniną

Squid jest produktem Lampe_textiles z Tilt w Belgii. Philippe Lampe, inżynier włókiennictwa i założyciel firmy, rozwijał ją przez 35 lat aż stała się znakomicie prosperującym zakładem produkującym tekstylia. Jako producent eleganckich i funkcjonalnych tkanin do dekoracji wnętrz, Lampe_textiles jest znany ze swojej kreatywności i rzetelności. Kierując się pasją tworzenia tkanin i miłością do wszystkiego co piękne, Lampe_textiles dąży do tworzenia tkanin, które inspirują i wywołują emocje. Najwyższymi naszymi priorytetami pozostają jakość i innowacyjność. Tworząc nasze produkty nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań.

Więcej o Lampe_textiles

Eureka!

Squid jest wynikiem współpracy Philippe i jego syna, Thibaut, który w 2014 poprosił ojca o wymyślenie firan, których zawieszenie nie wymaga nawiercania ścian (wynajmując mieszkanie studenckie Thibaut nie mógł naruszać jego ścian). Chciał uzyskać trochę prywatności, ale też zachować możliwość widzenia tego co na zewnątrz (czego nie umożliwia folia przyklejana na szybę).

Ojciec Lampe przyjął wyzwanie i po paru miesiącach nadszedł moment olśnienia. Po przeprowadzeniu testów Philippe zorientował się, że musi istnieć możliwość wyprodukowania samoprzylepnych “firanek”, które pozwalają zobaczyć to, co za oknem, ale nie pozwalają zajrzeć do pomieszczenia z zewnątrz. Po ponad dwu latach prac i testowania, produkt w końcu był gotowy.

Więcej o Squid

Dlaczego?

Dziecku nadano imię: Squid. Misja: “sprawić, że świat będzie piękniejszy kiedy jest widziany przez Squid”. Pomimo swojej nieskomplikowanej konstrukcji produkt jest nowatorski, funkcjonalny i wyrafinowany. Teraz więc przyszła pora uczynić Squid czymś znanym i powszechnie dostępnym. Squid to rozwiązanie dla każdego typu okna, wnętrza czy architektury. To rozwiązanie po prostu dla każdego.

Przyszłość

Naszym wyzwaniem jest podtrzymanie dziedzictwa związanego z wytwórstwem tkanin. Mamy szerokie spojrzenie w temacie nowych produktów i innowacji, a naszym celem jest produkcja tkanin, które uczynią nasze życie łatwiejszym i piękniejszym.